Aktuális

4 ok, amiért a falusi nyaralás minden gyereknek nagy élmény

A falusi nyaralás sokak szerint maga a nyugalom. Aki attól tart, hogy a gyereknek a város nyüzsgése és programkavalkádja után kimondottan unalmas lesz, azt viszont máris megnyugtathatjuk, hogy feleslegesen aggódik. De miért óriási élmény ez minden gyerek számára?

Hogy hol jobb felnőni a gyereknek, falun vagy a városban, az vita tárgya. Mindkét helyszínnek megvannak a maga előnyei a tiszta levegőtől az iskolák nagyobb választékáig. Kinek ez, kinek az fontosabb, és a temperamentumunk sem egyforma: van, akit taszít a nagyváros, más pedig csak itt tudja elképzelni az életét. Az azonban biztos, hogy még a megrögzött nagyvárosi embereknek is jót tesz, ha legalább egy-két hetet, vagy akár csak egy hétvégét vidéken nyaralnak.

1. Az állatokat mindenki szereti!

Aligha van olyan gyerek, aki ne lenne oda a ház körüli állatokért. A falusi nyaralás pedig nem telhet el állatsimogatás, vagy az állatok megfigyelése nélkül. Egy falusi háznál általában van kutya, macska, de nem csak ezeket a házikedvenceket, hanem a haszonállatokat, a csirkét, a malacot vagy a tehenet is megismerhetik a kicsik. És persze azt is megtanulhatják, mi mindent köszönhetünk nekik. Az udvarban, a mezőn egérrel, pocokkal, akár ürgével vagy vakonddal is lehet találkozni. Ha pedig van erdő, tó a környéken, akkor a vadon élő állatok megfigyelésére is nyílik lehetőség.

2. A falusi nyaralás lelassít

A modern világ jóvoltából szinte már feldolgozhatatlan mennyiségű inger ér bennünket. A jövés-menés, a zaj már akkor is fárasztó lenne, ha egész nap csak egy padon ülnénk a belvárosban, de ráadásul nem is ezt tesszük, hanem mi is folyton rohanunk, teszünk- veszünk. A falusi nyaralás ehhez képest olyan, mintha pár évszázadot visszamentünk volna az időben: a zajról legfeljebb a környék állatai gondoskodnak, az események sokkal lassabb mederben folynak, néha mintha megállna az idő. Az ilyen lelassulásra pedig még akkor is nagy szükségünk van, ha eddig nem vettük észre, mennyire túlpörögtünk.

3. A falusi nyaralás utazás a múlt hagyományai közé

Falun még ápolják a hagyományokat, amelyekbe kis szerencsével mi is beleshetünk a gyerekekkel együtt. Megnézhetjük például, hogyan szüretelik a szőlőt, vagy hogyan készül a kenyér, hogyan fejik a tehenet, és milyen más íze van a paradicsomnak, ha a kertben szedi le a háziasszony.

4. Természetközeli élmények

A hétköznapokon sokszor elszakadunk az érintetlen természettől, a falusi nyaralás azonban sokszor ezt is képes visszahozni. A falusi szálláshelyek közelében kirándulhatunk, biciklizhetünk, megfürödhetünk a közeli tavakban, vagy egyszerűen csak élvezhetjük a csendet és a tiszta levegőt. A fényszennyezéstől mentes területeken a csillagles is intenzívebb lehet, mint a kivilágított, városi környezetben. Ráadásul a vidéki szálláshelyek jó része elkötelezte magát a környezetbarát működés mellett: ennek a praktikáit is hazavihetjük az üdülésről.

5. Különleges programok

A falusi szálláshelyek környéke általában bővelkedik olyan programokban, amilyenekben a város közepén csak ritkán lehet részünk. Madárles, sétakocsizás, tanösvények látogatása – csupa olyan esemény, amelyeket a gyerekek egészen biztosan nem felejtenek majd el.