A szőlő igazi energiabomba
Nagyon magas a cukortartalma, ugyanakkor a szervezet számára közvetlenül is felhasználható cukrot, szőlőcukrot tartalmaz. A gyorsan felszívódó cukor miatt a szőlő gyorsan hasznosítható energiát képes biztosítani, amire az örökmozgó gyerekeknek szüksége is lesz.
Javítja a koncentrációs képességet
45 perceket ülni az iskolapadban és még a hatodik, hetedik órában is figyelni az elhangzottakra, nem egyszerű. A kimerültséget, fáradtságot segít elűzni a szőlő szünetekben történő csipegetése.
Pozitívan hat az idegrendszerre
A szőlőben található magnézium és B-vitaminok az idegrendszernek is jót tesznek, így ha gyermekünk szorong vagy stresszes, feszült lelkiállapotú kifejezetten javasolt a gyümölcs beiktatása az étrendbe.
Jó hatással van a közérzetre
A szőlő rendszeres fogyasztása segíti az emésztést, pozitívan hat a bélrendszerre, valamint a vesére, méregtelenítő és vízhajtó tulajdonsággal is rendelkezik. Erősíti az immunrendszert (különösen a vörös szőlő), jót tesz a vércukorszintnek, az érrendszernek és a bőrnek is. Igazi antioxidánsbomba, gazdag A-, B-, C- és K-vitaminban, remek káliumforrás és jelentős a szelén-, a vas- és a folsavtartalma is És ha jól érzi magát a bőrében a gyerek, akkor a kedve, a hangulata is nagyszerű lesz.
Megelőzi a fogszuvasodást, vírusölő, gyulladáscsökkentő
A szőlőben található polifenol vegyületek meggátolják a fogszuvasodást okozó baktérium káros tevékenységét a szájban. Ráadásul a szőlőben lévő sav fehéríti is a fogakat. Gyulladáscsökkentő hatása is van a gyümölcsnek és csökkenti az allergiás tüneteket, mint például kiütés, orrfolyás, szemviszketés. Vírusok ellen is hatékony: a szőlőben található tannin több vírus inaktiválására is képes, többek között a herpesz kialakulását is megfékezi.
Jó tudni: Már a babáknak is adható szőlő. Hámozva és kimagozva, kis darabokra vágva vagy pürésítve, 8 hónapos kortól kóstolhatják meg a csemeték.
Az egészség a legfontosabb!
Jó iskolakezdést kívánunk mindenkinek!