Az első lépésben tisztázni kell, hogy csak azokat a faágakat használhatja a gyerkőc, melyek már eleve a földön találhatók, sosem szabad a bokrokat, fák ágait letördelni, még egy jó játék kedvéért sem.
A botokból készíthetünk mindenféle képet: házikót kerítéssel, kirakhatunk belőle virágokat, de készülhet akár térbeli építmény is.
Ha olyan helyen vagyunk, ahol van egy kis homokos terület, akkor ez kiváló lehetőség arra, hogy rajzolgassunk. Ezt a nagyobb gyerekek is szeretik, velük akár szelfi-hátteret is készíthetünk, vagy üzenetet írhatunk a homokba.
A különböző méretű ágacskákat nagyság szerint sorba rendezhetjük.
Ha van egy hosszabb ág a környezetünkben és többen vagyunk, játszhatunk bot-elkapósat: a gyerekek és felnőttek körbe állnak, egy gyerek fogja maga előtt a botot, melynek a másik vége a földön van, majd kimond egy nevet, és elengedi a botot. Aki a nevét hallotta, annak el kell kapnia a botot, mielőtt az teljesen eldől.
A botokkal a kisebbek szívesen báboznak, mesélnek, kitalálhatjuk a bot-család történetét.
Ha nem zavartok másokat a fadarabokkal tudtok dobolni, ritmust ütni, és mellé közösen énekelni.
A botokat lehet számolgatni, elosztani, és lehet segítségükkel fejtörőket készíteni.
Ez utóbbiak a kisiskolások kedvencei: a római számokat és az összeadást, kivonást kell ismerni hozzá, némelyikhez pedig csak logika szükséges. A bonyolultabb fejtörők pedig a nagyobbakat és még a felnőtteket is lázba hozzák.
Jó ötletet adtunk? Töltsd le az alábbi 5 fejtörőt és már kezdődhet is a játék.
Jó szórakozást!