Amire szükség lesz:
újrahasznosított kartonlap (pl. dobotokból, ingek csomagolásából)
rajzeszközök
sniccer, olló
Maradék kartonra a gyerkőc rajzoljon egy kislányt, nagy szoknyával (de rajzolhatunk lepkét, autót, állatokat, bármit, aminek egy részét ki tudjuk majd tölteni a háttérrel)
A kislány szoknyáját sniccerrel vágjuk ki, ezt kisebb gyerek esetén mindenképpen a szülő végezze.
Aztán indulhat a móka, keressünk hátteret a szoknyának. Lehet ez egy közös szülő-gyerek program a túra, kerti kalandozás, vagy kirándulás alkalmával.
A gyerek keresi a hátteret, a szülő befotózza. Érdemes megbeszélni, milyen hatású, érzésű látványra a szoknya, majd megfogni, milyen a tapintása az adott természetes anyagnak (növénynek, kőnek, földnek, víznek).
Természetesen olyan anyagokat, ami sérülést okoz (pl. bőrirritáló növények, éles sziklák) ne fogjunk meg.
A játékot variálhatjuk sokféleképpen: gyűjtsünk szoknyamintát szín szerint, puhaság szerint, de csak úgy kedvünkre is. Hányféle mintát tudtatok összegyűjteni? Melyik tetszett a legjobban?
Melyiket tudnátok valódi szoknyán is elképzelni?
Vicces játék, és mókának sem utolsó, ugyanakkor nagyon jó fejlesztő, nyíltvégű játék is: nagyon fontos a tapasztalatszerzés miatt: megismeri a gyerek a különböző felületeket (kemény, puha, hideg, meleg, sima, hepehupás, nedves, száraz) és vizuális látványukat és összekapcsolja azt, fejlődik a taktilis érzéke.