Praktikanya

Mit pakoljunk a családi nyaralásra?

A gyerekekkel való közös családi nyaralásra való készülés egyik sarkalatos pontja a pakolás. Milyen ruhákat, tárgyakat, felszereléseket vigyünk magunkkal, amelyek tényleg nélkülözhetetlenek és melyek azok, amelyeket suttyomban nyugodt szívvel kiemelhetünk a degeszre tömött pakkokból, mert úgysem fog hiányozni senki a pihenés alatt, csak a gyerekek szeme kívánja a pakolás során?
Mit pakoljunk a családi nyaralásra?

Elsődleges szempont lehet a csomagok összeállításánál, hogy milyen szálláshelyet foglaltunk: a magasabb kategóriájuk szállásokon biztosak lehetünk benne, hogy a szobába be van készítve törölköző, fürdőköntös, hajszárító, a KidsOasis honlapjáról választott családbarát szállásokon pedig biztosan tudható, hogy a gyerekekre is gondolnak az alapfelszerelés összeállításakor.

Ha viszont alacsonyabb, egyszerűbb szállást választottunk, mert olyan helyre utazunk, ahol ez adja magát, feltétlenül érdeklődjük meg, nem kell-e például ágyneműt vinnünk magunkkal, mert igen kellemetlen lehet, ha a helyszínen szembesülünk ezzel a problémával.

Öt gyerek esetén a csomagokban a legnagyobb helyet a játékok mellett természetesen a ruhák foglalják el. Nagyon sokféle módon próbáltam már a minimálisra redukálni a ruhák mennyiségét és ezáltal az általuk elfoglalt helyet, de mindig akkor jártam a legjobban, ha egymással jól kombinálható és kevéssé gyűrődő, vagy legalább a gyűrődéseket a mintájuk által elrejteni képes darabokat igyekeztem a bőröndökbe, dobozokba gyömöszölni.

Mivel leggyakrabban nyáron vágunk neki a nagyvilágnak, ezért mindig viszünk magunkkal pár pólót, rövidnadrágot, szoknyát - Nagylány kedvéért - fehérneműt, pizsamát, hűvös időre pedig ugyanezen típusú ruhákból a hosszú változatot (hosszú ujjú póló, kardigán, sportosabb és hétköznapi hosszúnadrág), na és persze minden időre felkészülve, az esőkabát soha nem maradhat otthon. Természetesen a kezdet kezdetén nem magamtól voltam ilyen okos, hanem a gyerekeim cserkésztáborba szóló felszereléslistáját vettem alapul és őszintén szólva, nagyon bevált. Azóta persze már fejből is tudom a tételeket, de néha azért jó összevetni biztos, ami biztos alapon a tuti listával. Egy-egy rend csinosabb ruha is mindig ott figyel a csomagok tetején, mert ki tudja, merre vet a jó sorunk a nyaralás alatt.

Mivel nálunk alap, hogy a vakáció alatt biztosan ellátogatunk egy stradra, soha nem hagyjuk otthon a fürdőruhát, sőt, mindig kettőt viszünk mindenkinek, ha az egyikkel gond adódna, vagy épp nem száradna meg időre. A strandra törölközővel is mindig készülünk, hiába van a szálláson, a medencék mellé azt nem vihetjük magunkkal.

Cipőfronton a helytakarékosságra helyezem a hangsúlyt: utazni általában túracipőben utazunk, ugyanis az foglalja a legtöbb helyet, ha nagyon kényelmetlen, a kocsiban le lehet venni. A szandál, a papucs és egy vékony vászoncipő pedig épp elfér a sok játék mellett.

Mi kell még? Piperecuccok. A legtöbb helyen a tusfürdő és a szappan a szállodai alapkészlet része, de öt gyerek mellett soha nem elég, szóval a nagycsaládi nesszeszerbe mindig ott figyel a borotva, a fogkefe, fogkrém, sampon, fésű, testápoló, arckrém, naptej, körömvágó olló, varrókészlet mellett a kedvenc, közös tusfürdő is.

Természetesen mindenkinek mások az igényei, hogy milyen tárgyakat visz magával az útra, de egy alapkészlet mindig jó, ha van, hogy legyen miből kiindulni, mert a túl sok holmiból lehet szortírozni, a kevésből viszont csak a gond adódhat.