Praktikanya

Utazik a család? – 5 tipp az önfeledt pihenésért

Ha gyerekkel utazunk, bizony fel kell készülnünk arra, hogy semmi nem úgy alakul, ahogy elterveztük, hiszen kiskorú csemeténk rendszerint keresztülhúzza a számításainkat. Ha sietni kell, mert indul a busz, a földre ül és nézelődik. Ha beülünk egy étterembe, néhány perc után hangosan követeli a vacsorát, mert neki már nagyon éhes a pocakja. Máskor egy falat ételt sem lehet beletukmálni, de ahogy elhagyjuk az éttermet, máris enne valamit. Azonnal. Lehetőleg édességet. Ha pedig végre pihennénk, naná, hogy hajnalban ébreszt, ellenben amint valamilyen szuper program várna ránk, délelőtt tízig húzza a lóbőrt. 
Utazik a család? – 5 tipp az önfeledt pihenésért

Mégis, mit tehetünk az önfeledt pihenésért?

Nos, a kulcsszavaink: humor, türelem, rugalmasság és némi szervezőmunka.

Utóbbihoz adnék néhány ötletet.

Nézzük csak!

Először is a gyerkőcöknek még sajátos az idő múlásához fűződő viszonyuk. Van, amikor néhány percnyi várakozás is kibírhatatlanul hosszú számukra, hiszen sorban állás helyett játszani is lehetne a közeli parkban. Máskor néhány száz méter megtétele is hosszú órákba telik, mert alaposan meg kell nézni azt a falevelet, ki kell deríteni, hol laknak a járdán átmasírozó hangyák, no és persze botokat, köveket, terméseket kell gyűjteni.

Az idő egy kisgyermek számára relatív. Épp ezért nekünk, szülőknek célszerű gondoskodnunk arról, hogy ezek, a kicsik számára oly fontos dolgok is helyt kaphassanak. Rohanás és kapkodás helyett, - amit lehet – jó, ha lefoglalunk előre. Mennyivel egyszerűbb is lehet online, még az utazás előtt lefoglalni az állatkerti vagy a vidámparkba szóló belépőjegyet, s soron kívül átvenni azt, mint hosszú perceket, órákat állni a pénztár előtt kígyózó sorban, ugye?

Értékes perceket nyerhetünk akkor is, ha már az utazásunk, nyaralásunk megkezdése előtt mindent előre lebeszélünk a szállásadóval. Jó lenne, ha előre bekészítenék a babaágyat a szobába? Ha érkezésünkkor már ott lenne a fellépő, a bili vagy épp a légzésfigyelő? Hát egyeztessünk előre! Lehetőleg e-mailben, hogy írásos nyoma legyen.

Azt hiszem, minden kisgyermekes anyuka rendelkezik egy hatalmas, mindent elnyelő táskával. Ez nem is meglepő, hiszen annyi mindennek kell helyet találni: a pelenkának, a popsikrémnek, a törlőkendőnek, enni- és innivalónak, a játékoknak, a könyveknek, és a váltóruhának. Egy ilyen könnyen cipelhető, praktikus táska különösen jó szolgálatot tesz akkor, ha utazik a család. Ugyanakkor, hogy ne kelljen a gyerek mellett még félmázsányi babaápolási kelléket is magunkkal vinni, jó, ha a kisebb kiszerelésű, illetve utántölthető termékek közül válogatunk.

Az előzőekben szó esett a váltóruháról is. Nos, ha nem akarunk minden reggelt civakodással kezdeni, érdemes a gyerkőc kedvelt és szeretett ruháit magunkkal vinni, így mi, szülők – legalábbis reménykedjünk benne – elkerülhetjük az öltözködéssel kapcsolatos vitákat, csemeténk pedig igazán jól érzi majd magát kedvenc ruhadarabjaiban. Különösen akkor, ha ezek nemcsak hogy szívükhöz közel állók, hanem kényelmesek, könnyedén levehetők és feladhatók is. Gondoljunk csak bele, milyen macerás megoldani a pelenkázást, az átöltöztetést a női mosdóban vagy egy benzinkút baba-mamaszobájában? Ne nehezítsük tehát a dolgunkat szűk szárú nadrágokkal, kis, kerek nyakkivágású vagy épp hátul záródó rugdalózókkal.

Még egy fontos tanács. Remélhetőleg nem lesz rá szükség, de mindenképp hasznos, ha kerül az úti poggyászba sebtapasz, kötszer, sebfertőtlenítő, lázmérő, láz – és fájdalomcsillapító. No és persze kézfertőtlenítő gél. Ha nincs lehetőség kézmosásra, elég néhány cseppnyi fertőtlenítő a maszatos praclikra, s csemetéink már falatozhatnak, játszhatnak tovább.