Praktikanya

Milyen bőröndöt válasszunk családi utazáshoz?

Ötgyerekes édesanyaként a címben feltett kérdésre a válaszom igen egyszerű: olyat, amely kívülről kicsinek tűnik ugyan, de a belseje az univerzumhoz hasonlóan a végtelenbe képes tágulni és éppúgy mint Pom-pom, bámulatosan tudja változtatni az alakját, vagyis bárhova be lehet préselni a csomagtartóba anélkül, hogy a benne lévő tárgyak maradandó károsodást szenvednének.
Milyen bőröndöt válasszunk családi utazáshoz?

 

Ilyen lenne a tökéletes családi bőrönd. Ja, hogy ilyen nem létezik?! Na, ezért nem utazunk bőrönddel, amióta öt gyerekünk van.

Korábban persze nekünk is voltak ilyen utazási kellékeink, de hamar rá kellett jönnünk, hogy egy nejlonszatyor sokkal praktikusabb a rendelkezésre álló tér minden centiméterének tökéletes kiaknázása tekintetében (lsd. Pompom, egy nejlonzacskó hihetetlen alakváltoztatásra képes némi külső ráhatás következtében, a becsomagolt tárgyak esetében ebben már nem vagyok ilyen biztos…, de a helykihasználás fontosabb, mint néhány összegyűrödött ruha) és ez gyerekes szülőknél alaptétel; nálunk meg különösen, mert vagy a gyerekek vagy a csomagok jönnek velünk, ugyanis a két halmaz együttes jelenléte még egy hétszemélyes családi autóban sem lehetséges.

A másik szempont, amiért lemondtuk a bőröndökről, hogy a becsomagolásra váró tárgyak alakja köszönőviszonyban sincs a bőrönd határozottan merev formájával. Néhány sikertelen csomagolási kísérlet után azt kell mondanom: olybá tűnik, hogy a gyerekjátékok és a családi utazásra szánt bőröndök tervezői sincsenek köszönőviszonyban egymással...

Kétségtelen ugyanakkor, hogy a szállodába érkezéskor nem a legesztétikusabb látvány, amikor három tucat zacskóval próbáljuk megközelíteni a KidsOasis honlapjáról kiválasztott hotel információs pultját, majd ugyanezzel a mennyiséggel megpróbálunk felevickélni a kijelölt szobáinkba, de egy nagyon nagycsalád esetében a praktikum mindenek felett áll.

De ha nincs bőröndünk, akkor mégis mibe csomagolunk? Említettem már a szatyros lehetőséget, de nyilvánvalóan van ennél sokkal kultúráltabb megoldásunk is, mondjuk évek kellettek hozzá, hogy rátaláljunk, azóta viszont csakis papírdobozt használunk. Mennyivel jobb ez, mint egy nejlontáska? A titok nem a bőröndhelyettesítő tárgy alapanyagában rejlik, hanem abban, hogy nem mi szállítjuk őket a célállomásra, hanem egy futárszolgálat.

Kényelmes, praktikus, esztétikus és bár a doboznak is határozottan merev alakja van, egy méretes példány még Nagyfiú kedvenc, kicsinek egyáltalán nem mondható papírsárkányát is képes elnyelni a többi alaktalan, formátlan cuccal egyetemben. Ha meg tönkremegy néhány utazás után, nem jár nagy szívfájdalommal megszabadulni tőle és egy újat venni (a vásárláshoz mindig vigyünk centimétert, mert lehet, hogy tavaly még szélesek voltak a gyerekjátékok, de az azóta vett példányok inkább hosszúkásak és érdemes ez alapján választani a dobozok közül, nehogy úgy járjunk, mint a bőröndökkel).

További jó tulajdonsága ennek a csomagolási technikának, hogy nem nekünk kell törni a fejünket, hogyan préseljük be sérülésmentesen a kocka alakú dobozt egy maximum gúlaformát elrejteni képes sarokba.

Bár utazáshoz nem használunk bőröndöket, de a régről maradt példányok nagyon jó szolgálatot tesznek: ezekben tároljuk a használaton kívüli vagy kinőtt ruhákat, a törékeny karácsonyfadíszeket, nem is kell ennél praktikusabb tárolóhely!